pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

Pełne emocji Plażowe Mistrzostwa Polski Teqball za nami!

W dniach 6-7 sierpnia w Sosnowcu ze wsparciem Polskiej Fundacji Sportu i Kultury zostały zorganizowane Plażowe Mistrzostwa Polski. Najlepsi zawodnicy z naszego kraju rywalizowali o tytuł Mistrza Polski aż w pięciu kategoriach. Zakrzywiony stół oraz wiele emocji i ciekawych zagrań – tak wyglądały II Plażowe Mistrzostwa Polski Teqball!

Teqball to ciągle rozwijająca się dyscyplina, która regularnie zyskuje coraz większe grono sympatyków – warto jednak usystematyzować charakterystykę tego sportu. Specyfika Teqball polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami przy specjalnie wyprofilowanym stole. Sama dyscyplina ma swoje początki w 2014 roku i została wymyślona na Węgrzech. Pojedynki Teqball są bardzo widowiskowe i potrafią zagwarantować dużo pozytywnych emocji dla każdej obserwującej ten sport osoby.

II Plażowe Mistrzostwa Polski to plażowy turniej Teqball, który został zorganizowany w dniach 6-7 sierpnia na obiektach MOSiR Sosnowiec przy ulicy Kresowej 1, a dokładniej na terenie Kompleksu Piłkarskiego, gdzie na co dzień można emocjonować się meczami Beach Soccera. Turniej został rozegrany w pięciu kategoriach – zawodnicy walczyli o medale w Singlu Kobiet i Mężczyzn, Deblu Kobiet i Mężczyzn oraz Deblu Mieszanym. Teqball ciągle się rozwija, a wyodrębnienie tylu kategorii jest kolejnym krokiem w ewolucji dyscypliny.

Pierwsze Plażowe Mistrzostwa Polski Teqball odbyły się dokładnie rok temu na plaży Sobótka w Płocku. Historycznym zwycięzcą został Adrian Duszak, który triumfował zarówno w kategorii singlowej oraz deblowej w parze z Bartłomiejem Frańczukiem. Warto również wspomnieć, że Adrian Duszak to aktualny Wicemistrz Świata Teqball z 2019 roku, natomiast Bartłomiej Frańczuk jesienią 2020 roku wywalczył tytuł Mistrza Polski – zarówno Adrian Duszak jak i Bartłomiej Frańczuk reprezentują Warszawski TEQ Club, jeden z pierwszych profesjonalnych klubów Teqball w Europie i na pewno są zaliczni w gronie faworytów do walki o medale.

Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Teqball, wspierany przez Polską Fundację Sportu i Kultury. Polska Fundacja Sportu i Kultury na czele z Prezesem organizacji Panem Tomaszem Zabielskim w poprzednich latach zrealizowała już wiele inicjatyw związanych z rozwojem Teqball w Polsce jak chociażby Turniej im. Józefa Bema w Chełmie czy rozegrane w tym roku międzynarodowe turnieje Ząbki Teqball Challenger Cup oraz plażowy Syrenka Teqball Summer Cup, które przyciągnęły do naszego kraju najlepszych zawodników Teqball z całej Europy.

Realizacja tak wyjątkowego i dużego turnieju nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnerów i instytucji publicznych. Wydarzenie współfinansowane było ze środków Urzędu Miasta w Sosnowcu, a patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, który chętnie angażuje się we wspieranie tak ciekawych i oryginalnych przedsięwzięć sportowych. Dla mieszkańców Sosnowca z pewnością była to świetna okazja do poznania nowej dyscypliny, która stanowi świetną alternatywę do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Po emocjonującej rywalizacji końcowa klasyfikacja wygląda następująco – aż trzema złotymi medalami może pochwalić się Bartłomiej Frańczuk, reprezentant Warszawskiego TEQ Clubu.

Singiel Mężczyzn:
1. Bartłomiej Frańczuk
2. Adrian Duszak
3. Grzegorz Staśkiewicz

Debel Mężczyzn:
1. Bartłomiej Frańczuk/Adrian Duszak
2. Konrad Nowicki/Marek Pokwap
3. Grzegorz Staśkiewicz/Karol Polesiak

Debel Mieszany:
1. Monika Walak/Bartłomiej Frańczuk
2. Justyna Bartman/Grzegorz Staśkiewicz
3. Nicol Bnyamin/Jan Ochędalski

Singiel Kobiet:
1. Aleksandra Orzechowska
2. Justyna Bartman
3. Agnieszka Rybicka

Debel Kobiet:
1. Agnieszka Rybicka/Aleksandra Orzechowska
2. Agnieszka Walak/Monika Walak
3. Justyna Bartman/Nicol Bnyamin

Warto poznawać ten ciekawy sport jakim jest Teqball oraz samemu spróbować swoich sił – aktywność jest jak najbardziej polecana również dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do śledzenia kanałów komunikacji Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, gdyż planowane są kolejne projekty oraz wydarzenia promujące Teqball w Polsce.

Fot. Jacek Prondzyński

Przekaż 1% podatku!

Polska Fundacja Sportu i Kultury jest Organizacją Pożytku Publicznego, więc również i Ty możesz wesprzeć nasze projekty i działania.

Podaruj nam 1% podatku!

Wpisz nasz KRS: 0000368290 w rozliczeniu formularza PIT.

Dochód zostanie przeznaczony na realizację projektów edukacyjnych, kulturalnych, prospołecznych i sportowych.