pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

IV Mistrzostwa Polski Teqball: Zawodnicy zagrają o tytuł na Arenie Gliwice

W dniach 23-24 października w Gliwicach zostaną zorganizowane IV Mistrzostwa Polski Teqball, zatem będzie to doskonała okazja do dokładnego poznania tego sportu! Najlepsi zawodnicy z naszego kraju rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski aż w pięciu kategoriach. Zakrzywiony stół, dużo emocji oraz wiele znanych osób ze świata piłki nożnej – zapowiada się ciekawe wydarzenie!

IV Mistrzostwa Polski to halowy turniej Teqball, który zostanie zorganizowany w dniach 23-24 października na Arenie Gliwice – jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów widowiskowo-sportowych w naszym kraju.
“Możliwość rozegrania Mistrzostw Polski Teqball na tak spektakularnym obiekcie jak Arena Gliwice to zdecydowanie duży krok dla rozwoju tej dyscypliny. Każdy z zawodników będzie mógł poczuć wyjątkową atmosferę dzięki możliwości rywalizacji w wyjątkowym miejscu dla każdego sportowca” – powiedział Tomasz Zabielski, prezes Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, organizator Mistrzostw Polski Teqball.

Turniej zostanie rozegrany w pięciu kategoriach – zawodnicy powalczą o medale w Singlu Kobiet i Mężczyzn, Deblu Kobiet i Mężczyzn oraz Deblu Mieszanym. Teqball ciągle się rozwija, a wyodrębnienie tylu kategorii jest kolejnym krokiem w ewolucji dyscypliny.

W 2020 roku Mistrzostwa Polski odbyły się w Krakowie, a zdecydowanym zwycięzcą został Bartłomiej Frańczuk, który triumfował zarówno w kategorii singlowej oraz deblowej w parze z Adrianem Duszakiem. Warto również wspomnieć, że zarówno Adrian Duszak jak i Bartłomiej Frańczuk reprezentują Warszawski TEQ Club, jeden z pierwszych profesjonalnych klubów Teqball w Europie i na pewno są zaliczni w gronie faworytów do walki o medale.

Organizatorem wydarzenia jest Polska Fundację Sportu i Kultury , wspierana przez Polski Związek Teqall. Polska Fundacja Sportu i Kultury na czele z Prezesem organizacji Panem Tomaszem Zabielskim w poprzednich latach zrealizowała już wiele inicjatyw związanych z rozwojem Teqball w Polsce jak chociażby Turniej im. Józefa Bema w Chełmie czy rozegrane w tym roku międzynarodowe turnieje Ząbki Teqball Challenger Cup oraz plażowy Syrenka Teqball Summer Cup, które przyciągnęły do naszego kraju najlepszych zawodników Teqball z całej Europy.

Realizacja tak wyjątkowego i dużego turnieju nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnerów i instytucji publicznych. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Urzędu Miasta w Gliwicach, które chętnie angażuje się we wspieranie tak ciekawych i oryginalnych przedsięwzięć sportowych. Dla mieszkańców Gliwic z pewnością będzie to świetna okazja do poznania nowej dyscypliny, która stanowi świetną alternatywę do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Październik to idealny czas na udział w tego typu wydarzeniach. Sporty halowe podbijają serca każdego sympatyka ciekawych widowisk i potrafią wzbudzić wiele pozytywnych emocji. Warto zatem poznać ten ciekawy sport oraz samemu spróbować swoich sił – wydarzenie jest jak najbardziej polecane również dzieci i młodzieży. Z wydarzenia planowana jest również transmisja na żywo na kanale Polskiej Fundacji Sportu i Kultury – kibice będą mogli obejrzeć mecze finałowe, które zostaną rozegrane w niedzielę 24 października.

Fot. Marcin Szymczyk

Przekaż 1,5% podatku!

Polska Fundacja Sportu i Kultury jest Organizacją Pożytku Publicznego, więc również i Ty możesz wesprzeć nasze projekty i działania.

Podaruj nam 1,5% podatku!

Wpisz nasz KRS: 0000368290 w rozliczeniu formularza PIT.

Dochód zostanie przeznaczony na realizację projektów edukacyjnych, kulturalnych, prospołecznych i sportowych.