pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

European Teqball Tour: Teqballowa Liga Mistrzów w Chełmie

Po IV Mistrzostwach Polski Teqball w Gliwicach, które odbyły się na Arenie Gliwice, jednej z najnowocześniejszych hal sportowo-widowiskowych w Europie, sympatyków tej dyscypliny w Polsce czeka kolejne wielkie wydarzenie. W dniach 5-7 listopada w Chełmie zostanie zorganizowany European Teqball Tour – Józef Bem Trophy, czyli turniej na miarę Teqballowej Ligi Mistrzów. Biorąc pod uwagę listę zgłoszonych zawodników oraz potencjał organizacyjny, zapowiada się jedno z największych wydarzeń Teqball w historii nie tylko Polski, ale i całej Europy.

Chełm – miasto, które pokochało Teqball

Dzięki wsparciu Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, Teqball coraz mocniej rozwija się w Polsce, odwiedzając z organizacją wydarzeń promujących tę innowacyjną dyscyplinę miasta praktycznie w każdym regionie naszego kraju. Teqball
w ubiegłym roku zawitał również na Lubelszczyźnie – w grudniu 2020 roku została zorganizowana pierwsza edycja Turnieju Teqball im. Józefa Bema w Chełmie, stanowiących jeden z etapów “Polish National Series”, cyklu rozgrywek dla najlepszych polskich zawodników.

Biorąc pod uwagę zadowolenie zawodników i obserwatorów oraz mnogość pozytywnych słów wynikających
z przygotowania tego przedsięwzięcia, w tym roku również podjęto starania, aby kontynuować ten sukces i z jeszcze większym rozmachem zorganizować kolejne wielkie wydarzenie Teqball na Lubelszczyźnie – tym razem European Teqball Tour, z udziałem najlepszych zawodników tej dyscypliny z zagranicy, na czele z aktualnymi medalistami Mistrzostw Świata.

“Chełm niezwykle zaangażował się w organizację pierwszej edycji Turnieju im. Józefa Bema w 2021 roku. Stąd pomysł, aby właśnie tutaj zorganizować tak duże wydarzenie, jak pierwszy w Polsce European Teqball Tour. W Chełmie znajduje się doskonale przygotowana hala sportowa przeznaczona do takich właśnie przedsięwzięć. Jestem pewien, że zawodnicy doskonale będą wspominać Lubelszczyznę i European Teqball Tour w Polsce!” – przekonuje Tomasz Zabielski, prezes Polskiej Fundacji Sportu i Kultury oraz jeden z organizatorów turnieju w Chełmie.

European Teqball Tour – format rozgrywek dla najlepszych

European Teqball Tour to stosunkowo nowy format rozgrywek stworzony w tym roku przez Międzynarodową Federację Teqball (FITEQ), dedykowany najlepszym zawodnikom Teqball. Jest to cykl turniejów, które można śmiało określić miałem Teqballowej Ligi Mistrzów. Wydarzenie z serii European Teqball Tour po raz pierwszy zostało rozegrane na plażach włoskiego miasta Cervia we wrześniu. Zawodnicy w walczą o punkty do światowego rankingu Teqball oraz nagrody finansowe – pula nagród w tego typu wydarzeniach to 30 tys. dolarów.

Wydarzenie European Teqball Tour odbędzie w dniach 5-7 listopada na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Chełmie
przy ulicy Granicznej. Zawodnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach – Deblu Mężczyzn oraz Deblu Mieszanym. Pierwsze dwa dni to rozgrywki w fazie grupowej, natomiast w niedzielę 7 listopada uczestnicy turnieju zmierzą się w fazie pucharowej i powalczą o medale w meczach finałowych.

“W Polsce jesteśmy pionierami jeśli chodzi o wdrażanie projektów rozwojowych Teqball. Możemy być stawiani jako wzór do naśladowania dla innych krajów z całej Europy. Organizując European Teqball Tour mamy nadzieję pokazać naszą siłę i potencjał oraz umocnić swoją pozycję w światowej hierarchii Teqball”  – opowiada Tomasz Zabielski.

Medaliści Mistrzostw Świata w Chełmie

Zwracając uwagę na zbudowaną otoczkę wokół wydarzenia, na turnieju w Chełmie nie może zabraknąć światowej czołówki Teqball. Uczestników kusi elitarność tych rozgrywek oraz wysoka pula nagród. Po raz pierwszy w Polsce będzie to aż tak mocno obsadzony turniej Teqball – swój udział potwierdzili już aktualni medaliści Mistrzostw Świata:

  • Ádám Blázsovics (Wegry) – Mistrz Świata Teqball w grze singlowej oraz Mistrz Świata Teqball w grze deblowej (w parze z Csaba Bányik) z 2019 roku
  • Adrian Duszak (Polska) – Wicemistrz Świata Teqball w grze singlowej z 2019 roku
  • Csaba Bányik (Węgry) – Mistrz Świata Teqball w grze deblowej (w parze z Ádám Blázsovics) oraz Wicemistrz Świata Teqball w deblu mieszanym (w parze z Zsanett Janicsek) z 2019 roku
  • Bogdan Marojević (Serbia) – Wicemistrz Świata Teqball w grze deblowej (w parze z Nikola Mitro) z 2019 roku
  • Nikola Mitro (Serbia) – Wicemistrz Świata Teqball w grze deblowej (w parze z Bogdan Marojević) oraz brązowy medalista Mistrzostw Teqball w deblu mieszanym (w parze z Maja Umicevic) z 2019 roku
  • Zsanett Janicsek (Węgry) – Wicemistrzyni Świata Teqball w deblu mieszanym (w parze z Csaba Bányik) z 2019 roku
  • Apor Györgydeák (Rumunia) – brązowy medalista Mistrzostw Świata Teqball w grze singlowej z 2019 roku
  • Maja Umićević (Serbia) – brązowa medalistka Mistrzostw Świata Teqball w deblu mieszanym (w parze z Nikola Mitro) z 2019 roku

Wskazana powyżej lista jest zawodników z pewnością robi wrażenie. Trudno wskazać faworytów, ponieważ w zasadzie każdy z przedstawionych zawodników zarówno w kategorii debla mężczyzn jak i debla mieszanego przyjeżdża do Chełma z jasnym celem, jakim jest walka o medale – tym bardziej świadczy to o wyjątkowości zbliżającego się wydarzenia i czekającej nas niezwykle interesującej rywalizacji.

Oprócz przedstawionych aktualnych medalistów Mistrzostw Świata Teqball reprezentujących Polskę, Węgry, Serbię czy Rumunię, w Chełmie zobaczymy także zawodników z Francji, Czech, Algierii, Libanu, Stanów Zjednoczonych oraz Argentyny. Turniej w Chełmie będzie jedną z nielicznych okazji, gdzie swoje siły skonfrontują najlepsi zawodnicy
z Europy z Teqballistami z innych części świata.

Szans na jak najwyższe miejsca w turnieju można upatrywać również wśród zawodników z Polski. W grze deblowej
w parze we wspomnianym wcześniej Adrianem Duszakiem zagra głodny sukcesów Bartłomiej Frańczuk – aktualni Mistrzowie Polski i reprezentanci Warszawskiego TEQ Clubu, jednego z pierwszych profesjonalnych klubów Teqball
w Europie. Dla naszych zawodników będzie to idealna okazja do zaprezentowania się rodzimej publiczności
i konfrontacji z najlepszymi Teqballistami z całego świata we własnym kraju.

“Po międzynarodowych turniejach Teqball w Ząbkach i Warszawie zorganizowanych przez Polską Fundację Sportu
i Kultury kolejno w maju oraz w lipcu 2021 roku, po raz kolejny będziemy gościć w naszym kraju najlepszych zawodników Teqball z całego świata. Takie wydarzenia są nie tylko emocjonujące, ale przede wszystkim pokazują najwyższy poziom rozgrywki sportowej. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na zbliżający się turniej w Chełmie”
– dodaje Tomasz Zabielski.

Partnerzy Turnieju w Chełmie

Wydarzenie zostanie zorganizowane we współpracy ze wspomnianą już wcześniej Międzynarodową Federacją Teqball (FITEQ) oraz Polskim Związkiem Teqball (PZTEQ).

Teqball to stosunkowo młoda dyscyplina i bez wsparcia partnerów oraz instytucji publicznych organizacja tak wielkich wydarzeń nie byłaby możliwa. Po ubiegłorocznym Turnieju Teqball im. Józefa Bema, Urząd Miasta w Chełmie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego chętnie zaangażowały się w organizację tegorocznego European Teqball Tour. Warto wspomnieć, iż Patronat nad wydarzeniem objął także Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Z uwagi na to, że będzie to turniej międzynarodowy w którym pojawia się szansa promocji Polski za granicą wraz z kultywowaniem pamięci i przybliżeniem sylwetki generała Józefa Bema, wydarzenie współfinansuje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa narodowego i Sportu.

Podsumowanie

European Teqball Tour w Chełmie to z pewnością jeden z kolejnych kroków milowych w rozwoju Teqball w naszym kraju. Obecność medalistów Mistrzostw Świata oraz sam format wydarzenia zagwarantują wielkie widowisko oraz dużo sportowych emocji. Punktem kulminacyjnym będą mecze finałowe, które zostaną rozegrane w niedzielę 7 listopada w godzinach 15:00 – 17:00.

Warto w dniach 5-7 listopada odwiedzić miejsce rozgrywania turnieju bądź śledzić transmisję na żywo z niedzielnych meczów finałowych, która dostępna będzie na kanałach społecznościowych Polskiej Fundacji Sportu i Kultury oraz Polskiego Związku Teqball.

www.lubelskie.pl
www.invest.lubelskie.pl

Fot. FotoPyk/Piotr Kucza

Województwo Lubelskie – Oficjalny Partner Wydarzenia

Przekaż 1,5% podatku!

Polska Fundacja Sportu i Kultury jest Organizacją Pożytku Publicznego, więc również i Ty możesz wesprzeć nasze projekty i działania.

Podaruj nam 1,5% podatku!

Wpisz nasz KRS: 0000368290 w rozliczeniu formularza PIT.

Dochód zostanie przeznaczony na realizację projektów edukacyjnych, kulturalnych, prospołecznych i sportowych.