pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900

3. edycja piłkarskiego 24-godzinnego Turnieju Niepodległości w Zabrzu

Czy 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości można uczcić w optymistyczny i sportowy sposób? Przed nami już trzecia edycja wyjątkowego turnieju piłkarskiego – 24-godzinnego Turniej Niepodległości w Zabrzu! Przez całą dobę rywalizacja toczyć się będzie na hali sportowo-widowiskowej MOSiR Zabrze przy ulicy Matejki – w wydarzeniu udział wezmą zarówno drużyny dziecięce i młodzieżowe, jak i złożone z dorosłych już zawodników. Niewątpliwie jest to jeden z najciekawszych turniejów piłkarskich nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce!

 

Idea Wydarzenia

Jest to jeden z najbardziej wyjątkowych projektów realizowanych przez Polską Fundację Sportu i Kultury. Tak duże przedsięwzięcie jakim jest turniej odbywający się praktycznie bez żadnych przerw w ciągu całej doby przykuwa uwagę wielu sympatyków piłki nożnej. Idea 24-godzinnego Piłkarskiego Turnieju Niepodległości może podobać się zarówno młodszym, jak i starszym zawodnikom.

Turniej rozpocznie się 10 listopada o godzinie 16:00 i potrwa dokładnie całą dobę. Od kategorii U-7 po dorosłych już zawodników, łącznie 8 kategorii wiekowych – taki jest plan na rozegranie turnieju. Dzieci i młodzież zagrają w godzinach porannych oraz popołudniowych, natomiast drużyny złożone ze starszych zawodników przystąpią do rywalizacji w porze wieczornej. Turniej będzie odbywał się bez przerw – gdy rozgrywki kończy jedna kategoria wiekowa, do gry wchodzą kolejne kategorie. Na tym polega wyjątkowość 24-godzinnego Turnieju Niepodległości! 

Całe wydarzenie z pewnością zostanie uatrakcyjnione częścią artystyczną oraz 24-godzinnym meczem Teqball, gdzie zmierzą się dwie drużyny w skład których wejdzie po 5 zawodników. Poprzez sportową rywalizację młodzi zawodnicy mogą uczcić tak ważną datę, jaką bez wątpienia jest 11 listopada i odzyskanie przez Polskę niepodległości. Oczywiście oprócz rozgrywki sportowej jest to idealna okazja do krzewienia postawy patriotyzmu oraz szacunku do wartości skupionych wokół historii. 

 

Organizatorzy

Głównym organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia jest Polska Fundacja Sportu i Kultury, a pomysłodawcą Prezes Fundacji – Tomasz Zabielski, jeden z najbardziej znanych w Polsce animatorów sportu oraz promotorów młodzieżowej piłki nożnej. Polska Fundacja Sportu i Kultury zajmuje się organizacją wszelkiego rodzaju projektów promujących wartości skupione wokół aktywności fizycznej czy wzajemnego szacunku, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Wydarzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze, której przedstawiciele zadbali o kwestie sportowe i nabór zespołów. Turniej odbędzie się na obiektach MOSiR Zabrze – trzeciego z organizatorów całego przedsięwzięcia. Patronat nad wydarzeniem objęło Miasto Zabrze oraz Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik. Turniej współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Miejsce i Termin Wydarzenia

Początek turnieju zaplanowano na czwartek 10 listopada na godzinę 16:00, kiedy to rozbrzmi pierwszy gwizdek dla kategorii U-18. Zgodnie z założeniami, turniej potrwa całą dobę i zakończy się 11 listopada, w okolicach godzin popołudniowych. W sumie do rywalizacji przystąpi łącznie kilkadziesiąt drużyn składających się z ponad kilkuset zawodników.

Turniej zostanie rozegrany na Hali MOSiR Zabrze, przy ulicy Matejki – obiekt może pochwalić się pełnowymiarowym boiskiem do gry w piłkę nożną. Takich obiektów w Polsce nie jest zbyt wiele – ponadto zabrzańska hala słynie z najwyższej jakości nawierzchni, którą doceniają praktycznie wszyscy grający tutaj zawodnicy. Obiekt doskonale sprawdził się podczas dwóch poprzednich edycji 24-godzinnego Turnieju Niepodległości, zatem i tym razem można spodziewać się wysokiego poziomu organizacyjnego wydarzenia!

 

Podsumowanie

Unikalna w skali całego kraju hala sportowa, jakim jest obiekt MOSiR-u Zabrze oraz niezwykły projekt – 24-godzinny Piłkarski Turniej Niepodległości. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Zabrza i całego Śląska do odwiedzenia wydarzenia i uczczenia 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W dniach 10-11 listopada Hala MOSiR będzie wypełniona sportową i pozytywną energią – początek zmagań już w najbliższy czwartek od godziny 16:00.

Przekaż 1% podatku!

Polska Fundacja Sportu i Kultury jest Organizacją Pożytku Publicznego, więc również i Ty możesz wesprzeć nasze projekty i działania.

Podaruj nam 1% podatku!

Wpisz nasz KRS: 0000368290 w rozliczeniu formularza PIT.

Dochód zostanie przeznaczony na realizację projektów edukacyjnych, kulturalnych, prospołecznych i sportowych.